Powered By Blogger

Задуха

ЗАДУХА


  • Задуха — це раптовий приступ сильної задишки.
  • Невідкладна допомога при раптовій появі у хворого задишки або ядухи полягає в таких заходах: надати хворому підвищеного положення за допомогою функціонального ліжка або застосування підголівника, обкладання хворого подушками;” звільнити грудну клітку від тісного одягу; забезпечити доступ свіжого повітря, подачу кисню; створити хворому повний фізичний та психічний спокій; негайно викликати лікаря.


Визначають частоту дихання (по рухам грудної клітки або черевної стінки) непомітно для хворого (в цей час за допомогою своєї руки можна імітувати визначення частоти пульсу або достатньо покласти руку в ямку під грудьми). Отримані результати медична сестра щодня заносить до температурного листка. Відповідні крапки з’єднує синім олівцем, утворюючи графічну криву частоти дихання.



Можна класифікувати задуху, яка спостерігається при екзогенних (зовнішніх) факторах та асфіксію, що виникає при фізичних навантаженнях. В деяких випадках такі напади можуть виникати у здорової людини. Після них хворий не відчуває жодних труднощів з диханням. В інших випадках можна спостерігати напади задухи як наслідок протікання захворювання або переростання його в хронічний стан. На практиці найчастіше зустрічаються хворі, у яких задуха відбувається при хворобах серцево-судинної системи і легень.

Причини виникнення нападів задухи:

- Хвороби дихальної системи.
До таких належать бронхіальна астма, хронічний бронхіт, пневмонія, обструктивна емфізема легенів, пухлина бронха, наявність сторонніх тіл (обтураційна або респіраторна асфіксія), спонтанний пневмоторакс, ураження легень паразитами, бронхоаденіт і т.д.

- Хвороби серцево-судинної системи.
До таких належать гіпертонічна і гіпотонічна хвороба, інфаркт міокарда, кардіосклероз, вроджені вади серця, аортальна недостатність, аритмія, крововилив у мозок, нефрит та ін.

- Психічні та інші захворювання.
Напади задухи є частиною симптоматичної картини таких захворювань, як клаустрофобія, реактивний психоз, параноя, біполярні розлади особистості. До інших захворювань можна віднести сепсис (загальне зараження крові) , гангрену.

- Вплив зовнішніх негативних факторів.
Сюди можна віднести напади задухи, що виникають при отруєнні етиловим спиртом, передозуванні наркотиками, парами отруйних речовин (чадного газу, ртуті, кислот). Також труднощі дихання проявляється як соматична реакція при алергічних захворюваннях.

При яких захворюваннях виникає Задуха:


- Бронхіальна астма
- Важке загострення хронічної обструктивної хвороби легень
- Анафілактичний шок
- Попадання чужорідного тіла в дихальні шляхи
- Набряк голосових зв'язок
- Набряк легень
- Панічна атака та ін.

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Задуха:


Комментариев нет:

Отправить комментарий