СТОРОННЄ ТІЛО В ГОРЛІ ТА СТРАВОХОДІ
Частіше всього стороннім тілом бувають кістки риби та птахів, цвяхи, шпильки, великі монети. Ознаками присутності стороннього тіла можуть бути: біль при ковтанні, інколи кашель, слинотеча, можливе порушення дихання. Виймати стороннє тіло можна тільки під контролем зору та тільки в тому випадку, коли його видно. В усіх інших випадках цілодобово звертатися в отоларингологічний центр.
УВАГА ! не можна:
виймати стороннє тіло “всліпу”, при цьому воно може проникнути ще глибше, а пошкодження гострим кінцем може привести до смертельної кровотечі; ковтати сухий хліб (побутова рекомендація)
Дії рятівника під час надання першої допомоги при тривалому здавлюванні й удушенні людини. Надання першої допомоги при головному болю та гострому болю в животі.
Удушення виникає, коли стороннє тіло потрапляє в дихальні шляхи. Найчастіше це трапляється випадково.
- Удушення виникає, коли стороннє тіло потрапляє в дихальні шляхи. Найчастіше це трапляється випадково.
- При цьому постраждалий не може здійснити ані вдих, ані видих. Він приймає характерну позу.
Алгоритм надання першої допомоги
1. Запитайте в постраждалого: “Чи ви вдавилися?”
2. При ствердній відповіді негайно станьте від постраждалого ззаду. Обхопіть його руками за талію. Стисніть одну руку в куркуля і пригорніть його до живота тією стороною, де великий палець. Переконаєтеся, що куркуль знаходиться між пупком і нижнім краєм грудини.
3. Нахиліть постраждалого дещо вперед і на тлі команди “Відкрий рот і видиха!” здійсніть 5 натискань, щоб збільнити тиск у легенях і виштовхнути тіло с дихального горла. Цей прийом називається прийомом Гаймліка
Якщо Ви задихаєтеся від того, що в горлі щось застряло, не намагайтеся лізти в горло пальцями. Найчастіше найкраще як варто відкашлятися. Нагніться вперед, склавшись у поясі, але не опускайте підборіддя.
Якщо потерпілий знаходиться без свідомості, то для того, щоб натискати йому на живіт, переверніть його на спину. Устаньте на коліна так, щоб він виявився у вас між ніг, покладете руку між пупком і грудиною, а другу руку — на першу. Зробіть чотири натискання, як описано вище. Якщо перешкода зберігається і пацієнт перестав дихати, необхідно приступити до штучного дихання і масажу серця.
Комментариев нет:
Отправить комментарий